כללים לכתיבת עבודה אקדמית

מספר כללים לכתיבת עבודה אקדמית
עבודה אקדמית מכל סוג נדרשת לעמוד בקריטריונים מחמירים אשר התפתחו לאורך השנים. מדובר בין היתר בכללים הנוגעים לעיצוב ומבנה העבודה, ניסוחים, כותרות, שימוש במקורות, ציטוטים ורשימה ביבליוגראפית. אכן, סטודנטים רבים מוצאים כי ההתמודדות עם כתיבה כה מוסדרת ונוקשה מהווה מטלה קשה לביצוע, שלא לדבר על ההתמודדות עם חומרים מהשיעורים עצמם ומהספרות בסילבוס. על כן, אנו ברסקיו מסייעים להם ויוצרים עימם עבודות אקדמיות העומדות בכל הכללים המקובלים, וכן בדרישות הספציפיות הנהוגות במוסד, בפקולטה ובחוג.

מבנה העבודה האקדמית
כאמור, כללים לכתיבת עבודה אקדמית עשויים להשתנות מעט בין חוגים ומוסדות, אך קיים דמיון גדול במרבית התחומים. לדוגמא, העבודות חייבות להכיל עמוד שער בו מצוין מידע בסיסי הנוגע אליהן, כגון שם האוניברסיטה או המכללה, כותרת העבודה, מי מגישה אותה ולאיזה מרצה, וכן מועד ההגשה. לאחר מכן יופיע תוכן עניינים המתאר את מבנה העבודה והתכנים הקיימים בה, לרוב בצירוף מספרי עמודים וכל הכותרות הרלוונטיות. החלק הבא הוא המבוא שסוקר באופן מתומצת את מבנה העבודה, ואת שאלות המחקר והתזה אם קיימות. לאחר מכן מופיע כמובן גוף העבודה עם הכללים השונים הנוגעים לכתיבתו, ולבסוף יופיע סיכום שחוזר על העיקרים ופותח מקום לדיון חדש עם הצעה למחקרי המשך באותו התחום. כאן למעשה מסתיימת העבודה, אך לאחריה צריכה להופיע רשימה ביבליוגראפית שגם עליה חלים לא מעט כללים ספציפיים.

גוף העבודה – כיצד רושמים הפניות
למעשה, ישנם עשרות כללים לכתיבת עבודה אקדמית. כדי לתת טעימה על קצה המזלג נסקור אחדים מהם הנוגעים להפניות הנעשות בגוף העבודה. ראשית, על ההפניות שמופיעות בטקסט עצמו לכלול את שנת הפרסום של המקור ואת שם המחבר, כאשר הרשימה הביבליוגראפית בסיום תכיל את שאר הפרטים הנדרשים לזיהויו. בתוך כך, קיימים הבדלים בכללים החלים על שימוש במקור עם מחבר אחד או יותר. לדוגמא, אם רק מחבר אחד משמש כמקור, הרי שיש לציין את שנת הפרסום ושם מחברו פעם אחת בהתחלה, אם קיימים שני מחברים חובה לציין את שניהם בכל פעם, ואם קיימים יותר משלושה חובה לציין את כולם בהתחלה ולאחר מכן אפשר לציין רק את המחבר הראשון עם התוספת "ואחרים".

כללים לא פשוטים
נשמע מבלבל? אכן, כללים לכתיבת עבודה אקדמית אינם עולים בקנה אחד עם הזרימה והנטייה הטבעית. למעשה, יש צורך בניסיון רב על מנת שהכתיבה תזרום במהירות, מבלי לאבד כהוא-זה מאיכותה. רסקיו מעמידה לרשותכם צוות כותבים מנוסה ומיומן הבקיא היטב בכללים הנדרשים, ויוצר עבודות ללא דופי תוך עמידה קפדנית בלוחות הזמנים. למידע נוסף ולקבלת הצעת מחיר פנו אלינו באמצעות האתר, או בטלפון שמספרו 052-9774191.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *